حال که چندین روز از برگزاری کمپین حمایت از ماهنامه‌ی گنو/لینوکس و نرم‌افزارهای آزاد (لینوکس‌مگ) گذشته است سوالات متداولی در ذهن بینندگان نقش بسته است که بازخورد آن را در شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها و کامنت‌های وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها مشاهده می‌کنیم.

در این مطلب به طرح برخی از این سوالات و پاسخ به آن‌ها خواهیم پرداخت:

 

۱) چرا به این همه پول (۲۰۰۰۰۰۰ تومان در هر شماره) برای یک نشریه‌ی الکترونیکی نیاز است؟

واقعیت آن است که این مبلغ، حداقل مبلغ مورد نیاز برای این نشریه است. در حالت عادی اگر بخواهیم صفحه آرایی یک نشریه‌ی ۸۰ صفحه‌ای را به یک گرافیست بسپاریم بابت هر برگه از ما مبلغ ۲۰۰۰۰ تومان دریافت می‌کند که این مبلغ برای این تعداد صفحه جمعا ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان خواهد شد اما ما سعی کرده‌ایم با راهکارهایی این مبلغ را در حدود ۸۰۰.۰۰۰ تومان نگه داریم. بدیهی هست که مابقی مبلغ (۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان) نیز بایستی بابت حق الزحمه نویسندگان هزینه گردد. در حقیقت کلیه‌ی هزینه‌های ما مانند یک نشریه‌ی واقعی خواهد بود و تنها هزینه‌ی چاپ از آن کسر خواهد گردید.

 

۲) این کمپین تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد؟

واقعیت آن است که زمان انقضای قطعی‌ای برای این کمپین در نظر گرفته نشده است اما اگر تا پایان دی‌ماه این کمپین به موفقیت نرسید، با توجه به میزان موفقیت پروژه تصمیماتی جهت پیشبرد آن یا اعلام شکست آن اتخاذ خواهد شد.

 

۳) اگر کمپین شکست بخورد، تکلیف پول‌های پرداخت شده چه می‌باشد؟

تکلیف بسیار روشن است، کلیه مبالغ پرداخت شده بدون هیچ کم و کسری باز پس داده خواهد شد، به همین دلیل است که ایمیل و شماره موبایل شما در هنگام پرداخت دریافت می‌گردد.

 

۴) چگونه می‌توان به تیم نویسندگان پیوست؟

اگر شما در حوزه نرم‌افزارهای آزاد و سیستم عامل گنو/لینوکس (یا BSD) دارای تخصص می‌باشید می‌توانید روزمه‌ی خود را به همراه یک آواتار برای ما به نشانی [email protected] ارسال نموده تا در صورت تایید، در جمع نویسندگان قرار گیرید. لازم به ذکر است که کلیه نویسندگان ملزم به ارائه منظم یک مقاله در ماه نمی‌باشند اما در طول ۱۲ شماره حداقل بایستی یک مقاله ارائه نمایند.

 

 

۵) آیا این نشریه به رایگان جهت دانلود قرار خواهد گرفت؟

پاسخ این سوال در حالت کلی خیر است. ما نیازمند آن هستیم که اکوسیستم این نشریه را به واسطه جریان مالی آن زنده نگاه داریم و هر چه میزان تراکنش‌های مالی این نشریه بیش‌تر گردد فعالیت‌های بیشتری خواهیم نمود. ما قول آن را می‌دهیم که گردش مالی بیش‌تر این نشریه مانند نشریات تخصصی و فعال در صنعت نشریات رایانه کشور فقط تبدیل به بولتن تبلیغاتی صدها شرکت نگردد و این امر با رشد مقالات مفید و جذب نویسنده‌های بیش‌تر همراه گردد.

اما ممکن است سیاست‌هایی جهت دانلود رایگان نسخه‌های ماه‌های گذشته توسط تیم نشریه اتخاذ گردد.

 

۶) اصلا چرا نشریه پولی؟ چرا رایگان نه؟

بیش‌تر دست‌اندرکاران حوزه نرم‌افزارهای آزاد تاکنون فعالیت‌های بسیاری به صورت رایگان انجام داده‌اند. به طور مثال ما در مرکز گنو/لینوکس سی‌تو تاکنون نزدیک ۷۰۰۰ دیسک رایگان گنو/لینوکس به رایگان توزیع نموده‌ایم، کمک‌های نقدی به انجمن‌های کاربری گنو/لینوکس ایرانی جهت برگزاری همایش‌ها و … انجام داده‌ایم، میزبانی وب رایگان وب‌سایت‌های نرم‌افزار آزاد مانند لینوکس‌ریویو، فدورا فنز، آریوس لینوکس و … را به رایگان انجام داده‌ایم و … حتی در زمینه نشریه الکترونیک نرم‌افزارهای آزاد نیز نشریه ایران‌تاکس در بازه‌ای از زمان به صورت منظم فعالیت نمود. اما واقعیت آن است که ادامه این گونه فعالیت‌ها نیاز به جذب مداوم و پیوسته نویسندگان و ارائه مطالب متنوع و مفید دارد که معتقدیم این امر حداقل در جامعه کاربری فعلی نرم‌افزارهای آزاد ایران به واقعیت نمی‌پیوندد و در این موقعیت پشتوانه‌ی مالی کمکی در جهت جذب نویسنده‌ها جهت ارائه مطالب مفید و جذاب خواهد بود.

 

۷) چه تضمینی بر کیفیت ماهنامه خواهد بود؟

ما به همراه تیم نویسندگان در صدد آن هستیم تا نشریه‌ای به شما عرضه نماییم که از لحاظ محتوا و صفحه آرایی در سطح بسیار بالایی قرار داشته باشد، به طوری که سطح کیفی آن از نشریات فعلی در حوزه IT بسیار بالاتر باشد. به دلیل اعتقاد ما به نرم‌افزارهای آزاد و ارائه‌ی یک کار با کیفیت، قبول داشته باشید که نتیجه آن خوب خواهد بود اما اگر در بدترین شرایط این نشریه نتواند رضایت شما را جلب نماید، حتی پس از شماره دوازدهم نیز شما می‌توانید تقاضای پس گرفتن پول پرداخت شده‌ی خود را نمایید، به راستی تضمینی از این بالاتر نیز می‌تواند وجود داشته باشد؟!

 

۸) چرا شماره ۱ این نشریه را به رایگان تولید نمی‌کنید تا ما از نحوه کار شما بیش‌تر آشنایی داشته باشیم؟

واقعیت آن است که ارائه یک شماره به صورت رایگان در وضعیت کنونی نیازمند حداقل سه ماه زمان به همراه هزینه خواهد بود که از توان ما خارج است. به عبارتی دیگر یا بایستی کمپین به این نحو برگزار می‌شد و یا کلا هدف داشتن یک ماهنامه در حوزه نرم‌افزارهای آزاد و گنو/لینوکس را بایستی هم‌چنان در سر می‌پروراندیم. ما به نتیجه رسیدیم که هدف بودجه‌ای این نشریه برای یک سال فعالیت مداوم آن قدر زیاد نیست که نتواند توسط تعداد نه چندان زیادی از از افراد در حوزه نرم‌افزارهای آزاد تامین گردد پس لازم نیست که این کار را سه ماه به خاطر ارائه یک نمونه کار عقب بیندازیم، ترجیح دادیم که فعالیت جدی را از همین الآن شروع نماییم.

 

۹) مجوز انتشار نشریه چیست؟

این نشریه رایگان نیست و نخواهد بود، اما مجوز انتشار آن GFDL می‌باشد و این بدان معنا است که شما برای دادن یک نسخه از آن به دوست خود هیچ نگرانی قانونی و وجدانی‌ای نخواهید داشت.

اما جهت ادامه دار بودن این فعالیت و ارائه مقالات بیش‌تر و بهتر قطعا در هر زمان نیازمند حمایت‌های مالی شما هستیم و حتی‌الامکان از دوستان خود تقاضا کنید که نسخه پولی این نشریه را تهیه نمایند.

دسته ها: گزارش 10 علاقه

۴۸ پاسخ تا کنون.

 1. mahdi گفت:

  با سلام
  آیا قراره این نشریه فقط برای کسانی که اشتراک دارن چاپ بشه ؟و قرار نیست در کیوسک روزنامه فروشی عرضه بشه ؟
  اگر این طوره که هیچ وقت کسی به جز صاحبان اشتراک با این نشریه آشنایی پیدا نخواهد کرد!

  • بهنام توکلی گفت:

   سلام دوست عزیز،

   در حقیقت همان‌طور که در ابتدای سایت LinxuMag.ir به طور واضح اشاره گردیده است حتی اگر کل مبلغ جمع آوری شده در کمپین را صرف چاپ نماییم، از پس مخارج آن بر نمی آییم! پس شیوه انتشار این نشریه به صورت آنلاین (فایل PDF) خواهد بود.
   اما در آینده امکان هر چیزی وجود خواهد داشت.

   موفق باشید

   • مهسا گفت:

    سلام
    خواستم بگم شروع کنین هرطوری هست ادامه بدین قطع نکنین تا جا بیوفته،بعدش حله…

 2. کاربر تازه وارد گفت:

  ضمن تقدیر و تشکر بابت تلاش برای ارائه یک کار حرفه ای و مفید در زمینه ی نرم‌افزار آزاد،انتقادی به انتشار این نشریه در فرمت PDF دارم،فرمت PDF به طور کامل آزاد نیست و غیر از این مسئله مزایای فرمت EPUB را هم ندارد! لطفا این نشریه را در فرمت EPUB منتشر کنید و یا اگر حاظر به پذیرش این پیشنهاد نیستید لااقل در دو فرمت PDF و EPUB منتشرش کنید.با آرزوی موفقیت

  • بهنام توکلی گفت:

   سلام دوست عزیز،

   اگر مشکل خاصی وجود نداشته باشد سعی خواهیم کرد در هر دو فُرمت PDF و EPUB منتشر گردد.

   موفق باشید

 3. امیر گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم سطح مطالب آغازین مجله حرفه ای هست یا به صورت تدریجی حرفه ای میشه…
  ممنون

  • بهنام توکلی گفت:

   سلام

   در کل ماهنامه‌ها بدین صورت نیستند که با مطالب مبتدی آغاز کنند و پس از چند شماره به مطالب حرفه‌ای برسند و این روال مربوط به کتاب‌ها می‌باشد.

   ما در هر شماره در حوزه‌های مختلف نرم‌افزارهای آزاد (برنامه‌نویسی، شبکه، وب، کسب وکار متن‌باز، فلسفه‌ی نرم‌افزارهای آزاد و …) مطالب مختلفی خواهیم داشت به طوری که برای هر سطح دانش، مطالب مفیدی برای خواندن وجود داشته باشد.

 4. امیرحسین گفت:

  از تمامی عزیزانی که بانی این ابتکار بودند تشکر میکنم. در واقع جامعه لینوکس ایران خیلی زودتر از این نیازمند چنین مجله ای بود.

 5. محسن گفت:

  سلام
  بیشتر هرینه های شما اضفی هست و میتونید حذفش کنید!
  مثلا به جای اینکه کار رو به گرافیست بدید کار رو به افرادی که میشناسید و رابطه خوبی دارید بسپارید.
  در مورد هزینه گرافیست و نویسندگان هم اینکه یه دستمزد مشخص بهشون بدین ایده خوبی نیست!
  چون اینطوری اگه تعداد فروش کم باشه به شما فشار میاد و اگه تعداد فروش زیاد باشه اونا پون پول ثابتی میگیرن دلشون به کار نمیره!
  پس بهتره درصدی کار کنین. اینطوری همه مشارکت کننده ها برای بدست آوردن پول بیشتر بیشتر تلاش میکنن و بیشتر تبلیغش میکنن.
  به نظر من روش فعلی شما درست نیست و احتمال شکستتون رو زیاد میکنه.
  درک کنین، کسی که چیزی رو ندیده چرا بابتش 20 تومن بده؟
  لااقل یه سرفصلی بزارین تا افراد مشتاق بشن و پول بدن.
  رو هوا که نمیشه به کسی اعتماد کرد! روابط باید متقابل باشه.

  • بهنام توکلی گفت:

   سلام

   اول از همه ما در حال جمع آوری حداقل هزینه برای انتشار دوازده ماهنامه به صورت منظم هستیم و قطعا اگر بخواهیم بیشتر و بهتر کار کنیم نیازمند هزینه‌های بیشتری هستیم. این هزینه‌های بیشتر را می‌توانیم با صرفه‌جویی در هزینه‌های گرافیست و … جور کنیم یا راه‌های دیگر، اما بدیهی هست که نمی‌توانیم در کمپین صرفه‌جویی کنیم به دلیل آن که اگر این حداقل را کمتر در نظر بگیریم این نشریه به شکست می‌انجامد.

   قرار هم نیست که کسی روی هوا اعتماد کند!!! بسیاری از نویسندگان این نشریه را از افراد شناخته شده در اجتماع کاربری گنو/لینوکس می‌باشند، برای مثال می‌توانید مطالب جادی را در وبلاگ jadi.net بخوانید یا دوستان دیگری که در لیست نویسندگان هست مطالبی در سایت قدیم irantux.org نوشته‌اند و بسیاری موارد دیگر. دلیل این که نویسندگان این نشریه از جامعه کاربری گنو/لینوکس برگزیده‌ شده‌اند شناخت افراد دیگر از آن‌ها می‌باشد تا افرادی مثل شما مشکلی در اعتماد کردن نداشته باشند. اگر شخص شما شناختی از متخصصین در این حوزه ندارد بهتر است وقت زیادی را صرف آشنایی با افراد فعال در این زمینه نماید.

   همچنین کمپین ما به شکست نمی‌انجامد و همین الان که دارم به شما پاسخ می‌گویم میزان پیشرفت ما به بیش از 64% رسیده است و به امید خدا در آینده‌ای نزدیک شاهد موفقیت این کمپین خواهیم بود.

 6. mahdi گفت:

  سلام
  شما چطور میخواهید این نشریه الکترونیکی رو به کسانی جز صاحبان اشتراک معرفی کنید؟

  • بهنام توکلی گفت:

   نسخه الکترونیکی این نشریه تحت مجوز GFDL منتشر می‌شود.
   این بدان معنا هست که مشترکین بدون ترس از قانون و بدون عذاب وجدان می‌توانند فایل آن را به دوستان خود داده و در معرفی آن بکوشند.

   البته به دلیل نیاز همچین ساختارهایی به کمک‌های مالی، ما همگان را تشویق به عضویت در این نشریه و پرداخت حق اشتراک می‌نماییم.

 7. امیر گفت:

  به نظر من بنر سایت خیلی جالب طرّاحی نشده است. یعنی میتوانستید با یک طرحهای گرافیکی زیباتر و متنوع‌تر افراد بیشتری را جذب کنید. ضمناً چرا از طریق سایتهایی که مستقیما به لینوکس مرتبط نیستند امّا پرمراجعه هستند مانند webna و weblogina و webhostingtalk.ir و سایر سایتها سایتهای مختلفی که مشهورترند در این زمینه کمک کنند.
  با تشکّر

 8. محمد گفت:

  آقای توکلی درصد پیشرفت تا الان خیلی خوب بوده و میشه حتی بعنوان تبلیغ ازش استفاده کرد. همون نوار پیشرفت رو بالای سی‌تو هم بذارید به نظرم افراد بیشتری جلبش میشن. حتی میشه براش کد باکس طراحی کنید که دوستان در وب‌سایت‌شون قرار بدن…

  • بهنام توکلی گفت:

   ایده‌های بسیار خوبی است و اجرا کردنشون هم بسیار هیجان انگیز، اما متاسفانه نیرویی که این کارها را انجام دهد نداریم 🙂

   • محمد گفت:

    اینقدر ها هم سخت نیست. اینم یه نمونه:
    http://s5.picofile.com/file/8106763668/linuxmag.7z.html

    و فقط کافیه عدد نشان‌دهنده درصد رو در کد php وارد کنید و از کاربران بخواین کدی مثل این رو در وبسایتشون قرار بدن:
    [code]

    [/code]
    البته قطعا آدرس باید اصلاح بشه…
    من چون تصاویر و فونت اصلی رو نداشتم عجله‌ای اینو آماده کردم.

    • محمد گفت:

     من کد لازم و قابل استفاده رو براتون ارسال کردم ولی گویا ایمیل رو ندیده باشید. بهرحال خدا رو شکر که داره به ۱۰۰ درصد نزدیک میشه. 🙂

   • امیر گفت:

    همونهایی که اسمشون رو به عنوان نویسنده گذاشتین، میتونن تو این زمینه هم کمک کنند. اینجوری شما یک ربع مقاله به حسابشون(طلبشون) بنویسید!

 9. هادی گفت:

  با سلام و درود .
  کار خیلی خوبی هستش و من خودم شخصا خیلی به دنیای open source و لینوکس علاقه دارم .
  خیلی خوب میشه اگه درباره ی امنیت در لینوکس و برنامه نویسی هم در مجله جایی بگذارید .

  • بهنام توکلی گفت:

   اگر امنیت و برنامه‌نویسی را از این ماهنامه حذف کنیم فکر کنم چهل درصد مطالب از بین می‌رود 🙂

 10. Mr.Geo22 گفت:

  درود
  خسته نباشين
  اميدوارم اين شروع پيشرفت ها و پيروزي هاي بعدي در جامعه لينوكس ايران باشه
  چند تا پرسش و پيشنهاد:

  ١- شما يكسري توضيحات براي قيمت نشريه دادين ولي توجه كنيد كه شما هزينه هاي چاپ، خريد كاغذ، حمل و نقل، انبار كردن، ضرر ناشي از فروش نرفتن نشريه هاي چاپ شده رو نميدين، اگه قيمت رو با نشريه هاي ديگه كه چاپي هستن بكنيد (كه مطمئنا اونا هم هزينه طراح و نويسنده دارن) به نظر قيمت بالايي مياد، اينطور نيس؟ :/

  ٢- من تازه به دنياي متن باز وارد شدم و از اونجايي كه نميدونم مطالب نشريه در چ سطحيه و آيا به درد تازه واردا هم ميخوره يا بيشتر مطالب براي حرفه اي ها و برنامه نويس هاس اشتراك رو تهيه نكردم، ميخواستم بدونم در صورت جمع آوري پول (كه خوشبختانه به نظر قطعي مياد) آيا امكانش هست كه افراد ديگه شماره هارو جداگانه خريداري كنند؟
  و آيا طبق اين مجوز نشريه قرار دادن فاايل اون در وبسايت يا اشتراك گذاري اون در اينترنت به هر شكلي قانونيه؟

  اگه امكان داره ٢-٣ شماره اول رو بصورت donate قرار بدين تا افرادي كه مثل من ترديد دارن بتونن بعد خوندن اونها در صورت رضايت مبلغ رو واريز و شماره هاي بعدي رو خريداري كنن، براي افرادي كه در آينده قصد خريد دارند هم بهتره هر چند شماره يكبار مثلا ٦ شماره يكبار اين اتفاق تكرار بشه البته به اين صورت كه شماره چند ماه پيش قرار بگيره
  ،

  پيشنهاد بعديم اينه كه فهرست هر شماره رو با پيش نمايش چند خطي از مقاله رو توي سايتتون قرار بدين تا راحت تر بتونيم براي خريد هر شماره تصميم بگيريم

  بيشتر نشريات بزرگ دنيا همچين كارهايي رو ميكنن و اميدوارم شما هم همچين مواردي رو در نظر بگيريد

  با سپاس

  • بهنام توکلی گفت:

   سلام

   ممنون از نظرات شما

   ۱) تا حدودی درست است اما نشریه‌ای مانند … که در کیوسک‌های مطبوعاتی با قیمت حدود سه هزار تومان به فروش می‌رسد تنها هزینه‌ی چاپ آن به نزدیک ده هزار تومان می‌رسد! اما چرا با این قمیت به فروش می‌رسد؟ به دلیل آن که تبلیغات بسیار آن نشریه باعث تامین هزینه‌های آن نشریه می‌شود. ما نیز اگر به آن سطحی برسیم که کلیه هزینه‌هایمان با تبلیغات تامین گردد مطمئنا آن را رایگان عرضه خواهیم نمود.

   ۲) مطالب ماهنامه‌ای که منتشر خواهد گردید برای کلیه علاقه‌مندان دنیای نرم‌افزارهای آزاد و گنو/لینوکس قابل استفاده خواهد بود. ما همه سطوح کاربری را در نظر داشته و برای آن‌ها مطالبی خواهیم داشت. امکان خرید هر نسخه به صورت جداگانه نیز وجود دارد و با انتشار هر شماره نشریه، نسخه‌های قبلی به صورت رایگان جهت دانلود قرار خواهد گرفت.

 11. امیر گفت:

  به جای ساختار اشتراکی ساختار دونیتی در پیش می گرفتید بهتر نبود!؟
  اگه از اول رو حد پایین مبلغ (24 تومن) اصرار نمی کردید، مطمئنا تا الان به مبلغ هدف رسیده بودید، بالاخره برای هیچی! یه جوریه اشتراک یه ساله گرفتن…

  به شخصه دور و برم حدود 10 نفر رو می شناسم که 4-5 تومن رو حتما می دادن، اما 24 تومن رو هیچکدوم نمیدن(حتی مثلا با این تفکر که طرف فقط 2-3 شماره اول رو پیش خرید کرده و بقشو بعدا میخره!)

  • بهنام توکلی گفت:

   ساختار دونیشن برای فعالیت‌هایی است که سقف خرج آن مشخص است، مثلا برای همایش فُلان محاسبه می‌شود که مثلا مبلغ پنج میلیون تومان لازم است و از راه دونیشن شاید بتوان این مبلغ را جور کرد. اما فعالیت زنده‌ای مانند نشریه که تاریخ خاتمه‌ای برای آن مشخص نیست و این فعالیت پیوسته و مرتب در حال انجام است دارای خرج‌های بسیاری است که ما تاکید بسیاری بر خودکفایی اقتصادی این نشریه داریم نه این که بخواهیم هر سال سه ماه زمان صرف جمع آوری دونیشن‌ها نماییم!

   چرا عادت کردید سخت بگیرید؟ همان ده نفری که شما می‌شناسید که حاضر هستند چهار پنج هزار تومان خرج کنند اگر پولشان را روی هم بذارند هر پنج نفرشان می‌توانند یک اشتراک یک‌ساله تهیه کنند و پس از انتشار نشریه هم به صورت مشترکی از یک اشتراک استفاده کنند، اشکالی دارد؟

 12. مهدی گفت:

  دقت کردید که خیلی از عباراتی مثل “واقعیت این است که ” ، “در حقیقت ” و.. استفاده می کنید ؟ 😀

 13. سلام،
  حرکت بسیار بسیار خوبیست و امیدوارم که پیروز باشید.

  فقط یک سوال داشتم و اون اینکه اگه قرار است که ماهنامه با مجوز GFDL منتشر بشه، آیا به لحاظ مجوز منعی وجود داره که کسی عین فایل مجله را در سایتش و برای دوستانش به اشتراک بگذاره؟

 14. فراز گفت:

  به نویسنده ها برای هر مقاله چقدر داده میشه؟
  هر شماره چند تا مطلب داره؟

  • بهنام توکلی گفت:

   ۱. بستگی به مقاله و تعداد صحفات دارد، ولی پایه و اساس محاسبه مانند نشریات چاپی معتبر در ایران (مانند شبکه و …) است.
   ۲. به زودی متوجه خواهید شد.

 15. سعید گفت:

  دی ماه به پایان رسید. پیشرفت پروژه حدود ۸۸ درصد.

 16. سروش گفت:

  از ۱۰۰ درصد رد شد 😀 تبریک می‌گم. اولین شماره کی بیرون میاد؟

  • بهنام توکلی گفت:

   سلام

   جزئیات کامل به زودی به اطلاع عموم می‌رسد، اما به احتمال زیاد اولین نسخه در اول اردیبهشت‌ماه ۹۳ منتشر گردد.

 17. Mr.Geo22 گفت:

  خیلی خوشحالم که به سرمایه مورد نیاز رسیدید
  نحوه انتشار نشریه خیلی خوبه و امیدوارم بتونید در جذب سرمایه از طریق تبلیغات موفق باشید
  ن برای رایگان شدن نشریه (البته اینم خوبه) بلکه بیشتر برای اینکه جلب توجه و حمایت مالی سرمایه گذاران همیشه باعث پیشرفت سریعتر میشه و درنهایت دنیای متن باز در ایران آینده ی روشن تری رو شاهد خواهد بود 🙂

  با سپاس

  • محمد امین گفت:

   خب خداروشکر صد رو هم رد کرد. من خیلی صبر کردم. تغییری توی سایت ایجاد نمی‌کنید تا بفهمیم چه موقع به دستمون میرسه؟

   • بهنام توکلی گفت:

    برنامه‌های نشریه به زودی به اطلاع عموم خواهد رسید، احتمال بالایی دارد که اولین نسخه نشریه در اول اردیبهشت‌ماه منتشر گردد.

 18. مصطفی گفت:

  سلام
  حالا که حداقل سرمایه مورد نیاز جمع شده میتونید یه برنامه زمان بندی بدید و بگید اولین شماره نشریه که به دستمون می رسه؟

  • بهنام توکلی گفت:

   سلام

   جزئیات نشریه به زودی به اطلاع عموم خواهد رسید، اما به احتمال بالا اولین شماره نشریه در اول اردیبهشت منتشر گردد.

   • سعید گفت:

    حالا که سرمایه جور شد بهتر بود یه ایمیل به حمایت کنندگان میزدید تا همه باخبر بشن. یا حداقل روی وب سایت یه چیزی مینوشتید! ببخشید ولی خیلی بی احساس برخورد کردید!!!

    • بهنام توکلی گفت:

     سلام

     به نظر می‌رسید که اکثر حامیان ما حداقل در یکی از شبکه‌های اجتماعی توییتر یا فیس‌بوک، لینوکس‌مگ را دنبال می‌نمایند و پس از موفقیت این کمپین در این شبکه‌های اجتماعی به آن‌ها اطلاع داده و تبریک گفتیم.

     ولی خوب، قطعا خیلی ایده‌ها می‌شد و می‌شود که اجرا کرد و تجربه‌ای برای اجرای بهتر کمپین‌های بعدی شد 🙂

     • امیر گفت:

      من به غیر از Linkedin توی شبکه‌های اجتماعی دیگه فعال نیستم و تا وقتی به طور اتفاقی به وب سایت مجله سر نزدم متوجه نشدم که سرمایه جور شده. به هر حال، تبریک. موفق باشید. منتظر اطلاعات بعدی هستیم.

 19. علیرضا گفت:

  سلام.
  زمانی که کمپین شروع به جذب سرمایه کرد اصلا خوشبین به این نبودم که مبلغ موردنظر بدست بیاد اما امروز واقعا خوشحال شدم وقتی دیدم به 105 درصد رسیده و منم یه اشتراک گرفتم.
  از شروع کمپین چقدر زمان برد که به سرمایه لازم رسیدید ؟
  کپی گرفتن از مجله از لحاظ قانونی که فکر نکنم قابل پیگیری باشه اما از نظر وجدانی چطوره ؟
  شما راضی به نشر لینوکس مگ بصورت مجانی یا پولی از طریق افراد غیر موجه هستید یا نه ؟

  • بهنام توکلی گفت:

   سلام

   در مدت کمتر از سه ماه به موفقیت رسیدیم.

   سیاست نشریه بر ارائه ماهنامه به صورت حق اشتراک پولی یا خرید مستقیم یک شماره می‌باشد و کلیه شماره‌های نشریه پس از گذشت سه ماه از انتشار آن به صورت رایگان و تحت مجوز GFDL در اختیار همگان قرار می‌گیرد. حالا این که دوستان کپی کنند یا خیر بستگی به خودشان دارد اما هر شماره‌ای از زمان انتشار به مدت سه ماه تحت حمایت حقوق ناشرین جاری در ایران می‌باشد.

 20. علیرضا گفت:

  سلام
  1-شما این درصد ها رو از کجا میارید؟
  2-لطفا شماره ای بفروشید یعنی دونه دونه نه اینکه کل یکسال رو بفروشید اینجوری ممکنه یکی همون اولین شماره رو که خوتد پشیمون بشه…

  • بهنام توکلی گفت:

   سلام

   برای موفقیت کمپین نیازمند آن بودیم که حتما اشتراک یک‌ساله بفروشیم، اما حالا که کمپین موفق شده است قطعا در سایت جدید اقدام به فروش هر نسخه به صورت جداگانه نیز خواهیم نمود.

   در سوالات متداول اشاره نموده‌ایم که هر مشترکی که اقدام به حمایت از کمپین نموده است در هر لحظه می‌تواند با ما مکاتبه نموده و وجه پرداختی خود را به هر دلیلی باز پس گیرد و محدودیتی در این مورد وجود ندارد، تضمینی از این بالاتر وجود دارد؟!

 21. علی گفت:

  سلام
  امروز اتفاقی با کمپین خوب تون آشنا شدم وعلاقمندم مشترک یکساله بشم ولی چون از خارج کشور میخوام مشترک بشم دو تا سوال دارم
  ۱- آیا نسخه فیزیکی هم ارسال میکنید با پست؟
  ۲- اگه هم خیر بخوام آنلاین مشترک بشم چند دلار باید واریز کنم؟
  ۳-آیا پی پل استفاده کنم با توجه به تحریم اکانت پی پل ام به خاطر ش بسته نمیشه؟
  ۴-آیا به حد مورد انتظار کمپین تونسته تا حالا به هدف اش برای اون تعداد اشتراک برسه؟ چون اگه رسیده باشه شاید به دردسر پی پل وتبعات احتمالی نیارزه وازتون بعدا بتونم کمک بگیرم نسخه شو چه جوری دانلود کنم ماهانه
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  ممنون بازم تشکر از این کارت زیباتون وباعث دلگرمی هست به خصوص به ما که تو این رشته آی تی هستیم

  • بهنام توکلی گفت:

   سلام دوست عزیز،

   شما می‌توانید جهت اشتراک در حال حاضر مبلغ ۹ دلار آمریکا (9 USD) را به صورت Gift به اکانت پی‌پل [email protected] منتقل نمایید و پس از آن به ما اطلاع دهید تا شما را در لیست مشترکین نشریه قرار دهیم، مشکل تحریم نیز وجود ندارد و تنها در توضیحات از به کاربردن آدرس سایت با پسوند ir خودداری نمایید.

   کمپین مدتی است به موفقیت رسیده است و ما در حال آماده‌سازی مقدمات انتشار الکترونیکی (نه فیزیکی) آن هستیم.

دیدگاه خود را ارسال کنید