سالی دیگر نیز گذشت و سی‌تو هفتمین بهارش را همراه شما دوستان گرامی آغاز می‌کند.

سال 1392 یکی از بهترین و پرکارترین سال‌های فعالیت سی‌تو بود، یکی از دلایل آن را می‌توان به آشنایی با مهدی بیگی از دوستان گروه کاربران لینوکس اصفهان ارتباط داد. مهدی در این سال کمک‌های فنی بسیاری نمود تا سایت خبری مرکز گنو/لینوکس سی‌تو با امکانات بسیار خوبی راه‌اندازی گردد، همچنین طراحی سایت کمپین لینوکس‌مگ نیز کار مهدی عزیز بود و قسمتی از کارهای فنی انتقال انجمن تکنوتاکس به سی‌تو.

1393:)(طراحی توسط نارسیس)

حمایت‌های مالی و معنوی آقای امیری که مدیریت شرکت فناوران آنیسا (اولین و فعال‌ترین مرکز آموزش LPI در ایران) را بر عهده دارند و همچنین جناب آقای بابک فرخی، مدیریت محترم شرکت ایمن‌پردیس (مرکز آموزش و مشاوره سیستم‌های مبتنی بر BSD) باعث گردید تا فعالیت ترجمه و درج اخبار انتشار توزیع‌های گنو/لینوکس از سایت دیستروواچ به صورت منظم از خردادماه ۹۲ آغاز گردد و همچنان ادامه داشته باشد. البته جهت درج خبرها و مطالب آموزشی بایستی مجددا از مهدی بیگی عزیز و خانم شیوا معین و پس از آن نارسیس و در انتها الهام حصارکی که زحمات چند ماهه اخیر و بیشترین حجم مطالب به دوش ایشان بود، باز هم اگر نگاهی بیندازیم همه این دوستان از اعضای فعال گروه کاربران لینوکس اصفهان هستند 🙂

پس از آن راه‌اندازی بخش mirror (آینه‌ی دانلود) که با هدف دسترسی به نرم‌افزارهای تحریمی گام بعدی سی‌تو جهت ارائه خدمات بیش‌تر به جامعه کاربری بود. تاکنون 117 گیگابایت از نرم‌افزارهای بروز در این آینه قرار داده شده‌اند و امید است که حجم پروژه‌های mirror شده در این سال افزایش چشم‌گیری یابد، همچنین منتظر پیشنهاد شما مبنی بر قرار دادن نرم‌افزارهای درخواستی در آینه دانلود سی‌تو هستیم و برای این کار می‌توانید با ما تماس بگیرید.

تجربه‌ی حضور در جشن انتشار اوبونتو ۱۳.۰۴ در اردیبهشت‌ماه نیز تجربه‌ای متفاوت نسبت به گذشته بود. علاوه بر توزیع رایگان پیکسل‌های اوبونتویی در بین شرکت کنندگان، اقدام به کپی رایگان صدها گیگابایت ISOهای توزیع‌های مختلف گنو/لینوکس به دلخواه کاربران بر روی حافظه‌های همراه آن‌ها نمودیم و سعی نمودیم قدم کوچکی نیز برای فرهنگ Donation برداریم. اطلاعات کامل‌تر در این مورد را می‌توانید در پست جشن انتشار اوبونتو ۱۳.۰۴، تجربه‌ای متفاوت! بخوانید.

به رسم گذشته در سال ۹۲ نیز شاهد برگزاری مسابقاتی بودیم که اولین آن‌ها مسابقه‌ی عکاسی لینوکسی‌های خندان بود که به دلیل عدم اطلاع‌رسانی گسترده با استقبال بسیار کمی روبرو گردید و در نهایت هر سه شرکت‌کننده‌ی آن جایزه خود را دریافت نمودند. اما در انتهای سال اقدام به برگزاری مسابقه‌ی کمک به رابین‌هود اینترنت نمودیم که در طی چند روز پس از آغاز مسابقه و با حمایت جادی عزیز با نتایج بسیار شگفت‌انگیزی مواجه گردیدیدم، پیشنهاد می‌نماییم اگر شما نیز به دنیایی آزادتر علاقمند هستید به این پروژه و یا مسابقه بپیوندید و برنده جایزه ۱۰۰۰۰۰۰ تومانی گردید!

بخش کتاب‌های الکترونیکی سی‌تو نیز در سال ۹۲ با آرشیوی از کتب مختلف در زمینه‌های گوناگون مرتبط راه‌اندازی گردید که در آینده‌ای نزدیک با تغییرات گسترده از لحاظ میزان محتوا و ساختار بهتر جهت دسترسی به کتب دلخواه مواجه خواهد گردید. شما نیز می‌توانید کتاب‌های الکترونیکی خود را برای ما ارسال نمایید تا به صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم.

رویداد مهم دیگر در سال گذشته انتقال انجمن‌های کاربری گنو/لینوکس تکنوتاکس به سی‌تو جهت رونق گرفتن مجدد فعالیت‌ها در این انجمن پرسابقه و فعال که نتیجه زحمات بی‌شائبه‌ی آلن باغومیان عزیز از سال ۸۲ بوده است می‌باشد و امید داریم در سال ۹۳ سیاست‌هایی جهت افزایش مشارکت کاربران در این انجمن بسیار مُفید ایرانی اتخاذ نماییم، اگر شما نیز در این مورد پیشنهاداتی دارید بسیار خوشحال خواهیم شد که آن را با ما در میان بگذارید.

یکی از بهترین تجربه‌های انجام شده در سال ۹۲، برگزاری کمپین لینوکس‌مگ جهت تامین حداقل اعتبار مورد نیاز جهت انتشار ۱۲ ماهنامه‌ی الکترونیکی مرتبط با گنو/لینوکس و نرم‌افزارهای آزاد که در زمان کمتر از سه ماه این کمپین به موفقیت رسید. این کمپین با حمایت بسیار عالی جامعه کاربری روبرو گردید و باعث خوشحالی شد که توانستیم آغازگر حرکتی دیگر در دنیای گنو/لینوکس و نرم‌افزارهای آزاد باشیم و در تلاش هستیم در بهار ۹۳ با آغاز انتشار این ماهنامه پاسخگوی حمایت‌های گرم شما باشیم.

بهر حال در آغاز سال ۱۳۹۳ بسیار خرسندیم که ۷ سال در کنار شما بهترین‌ها هستیم و امیدواریم هر پیشنهاد یا انتقادی که دارید حتما به گوش ما برسانید.

بهنام توکلی
۱ فروردین ۱۳۹۳

۲ پاسخ تا کنون.

  1. فربد گفت:

    با سلام و آرزوی سالی سرشار از موفقیت و سلامتی برای شما. بنده دو بار از فروشگاه سیتو خرید نمودم ک بسیار راضی بودم و خواستم همین جا از شما کمال تشکر و سپاس را داشته باشم. امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و موید باشید و امیدوارم با کمک شما و تمامی دوستان بتوانم امسال مدرک LPI را که از اهدافم می باشد دریافت نمایم.
    سال نو مبارک

  2. سلام
    امیدوارم روز به روز موفق تر باشین
    با تشکر

دیدگاه خود را ارسال کنید