به طور معمول سی‌تو در جشن‌های انتشار اوبونتو با دو فعالیت حضور می‌یافت:

۱. توزیع رایگان هدایای لینوکسی (مانند پیکسل یا دیسک‌های اوبونتو و …)

۲. نمایش و فروش محصولات گنو/لینوکسی (اغلب اوبونتویی) به کاربران

اما برای جشن انتشار اوبونتو ۱۳.۰۴ تصمیم بر آن گرفتیم تا شعار حامی جامعه کاربری گنو/لینوکس بودن را بیش‌تر نمایش دهیم. اما چگونه؟

قبل از برگزاری همایش در پست‌هایی در انجمن کاربران ایرانی اوبونتو (مانند این پست) به اطلاع کاربران رساندیم که در صورت آوردن هارد اکسترنال یا حافظه‌های USB، توزیع‌های منتخب گنو/لینوکس (که شامل Debian, Fedora, Ubuntu, openSUSE, Kali Linux, AriOS, Mint و …) بودند را به رایگان برایشان کپی خواهیم نمود. همچنین در هنگام مراسم نیز به شرکت کنندگان اعلام گردید که در صورت همراه داشتن‌ حافظه‌های USB می‌توانند جدیدترین توزیع‌های گنو/لینوکس را به انتخاب خودشان به رایگان دریافت نمایند.

استقبال بسیار خوبی از این فعالیت انجام شد و صدها گیگابایت فایل‌های ISO توزیع‌های مختلف گنو/لینوکس به رایگان به متقاضیان ارائه داده شد.

donate-now-piggy-bankو اما فرهنگ Donate!

از اول که قصد انجام این کار را به عنوان یک حرکت فرهنگی داشتیم، می‌خواستیم به نحوی دوستان را با فرهنگ دونیشن نیز آشنا کنیم. به همین منظور یک برگه بر روی میزی که فایل‌ها را برای متقاضیات کپی می‌نمودیم قرار دادیم و فعالیت‌های سی‌تو را جهت حمایت از جامعه کاربری گنو/لینوکس (مانند توزیع رایگان بیش از ۶۰۰۰ دیسک گنو/لینوکس، توزیع صدها پیکسل و لیوان و محصولات دیگر لینوکسی و همچنین حمایت‌های مادی از انجمن‌های کاربری) را بر روی آن نوشتیم و یک قلک کوچک که بر روی آن نوشته شده بود Donate NOW را در کنار آن قرار دادیم. تجربه‌ی بسیار جالبی بود و اولین اشخاصی که از این فعالیت حمایت کردند جادی و دانیال بهزادی عزیز بودند. سی‌تو نیز به Donate کنندگان یک جاکلیدی با طرح اوبونتو ارائه داد که تصویر آن در این پست انجمن اوبونتو ایران توسط یکی از کاربران قرار داده شده است.

ubuntu-keychain

جمع مبالغ جمع شده از قلک Donation نیز ۲۵۰۰۰ تومان بود.

نظر شما در مورد این‌گونه فعالیت‌های سی‌تو چیست؟ 🙂

۴ پاسخ تا کنون.

 1. سلام جناب توکلی

  بی شک سایت سی تو یک سایت منحصر به فرد در زمینه گنو / لینوکس در ایران بوده که حاصل تلاشهای عاشقانه و شبانه روزی شما در این خصوص بوده که بسیار حائز تقدیر و تشکر می باشد.
  امید است تلاش همه دوستان عرصه گنو / لینوکس و نرم افزارهای آزاد به نتایج و خروجی های مثمر ثمر و درخشنده بیشتری بینجامد.

  با آرزوی موفقیت – یاسر رزمیان

 2. محمد گفت:

  نمی‌دونم چه شکلی می‌شه باهاتون تماس گرفت. ولی می‌خواستم بگم امکان ثبت وبلاگ تو سیاره گنو/لینوکس نیست. یعنی فرمش خراب شده ظاهرا.

  • بهنام توکلی گفت:

   سلام
   شما همیشه می‌توانید با ایمیل info [AT] sito.ir با ما در تماس باشید.

دیدگاه خود را ارسال کنید